Ev Yapimi Şekerler (Paperback)

Ev Yapimi Şekerler By Bengü Öztürk Cover Image

Ev Yapimi Şekerler (Paperback)

$47.49


Special Order—Subject to Availability
(This book cannot be returned.)

Şeker her zaman hayatın bir par ası olmuştur. Yunanlıların ve Mısırlıların bala ila olarak değer verdikleri ve balı tanrıların ambrosisi olarak adlandırdıkları eski zamanlardan beri tatlı ikramlar moralimizi y kseltiyor. Yerli Amerikalılar ak aağa şurubu ve şeker geliştirdiler ve geleneklerinin oğu ak aağa şekerleme mevsimi etrafında d nmeye başladı.


  • Şeker, tatillere hayat verir. Aslında, şekersiz bir tatil hayal etmek zor. Cadılar Bayramı şeker ya da şekerleme olmadan aynı olmazdı. İ inde jelibon ve ikolatalı kızılgerdan yumurtası vaadi olmadan kimse plastik yumurta aramaz. Ve Noel takvimleri, nane kabuğu ve orap doldurucular olmasaydı, ocuklar Aralık ayı boyunca uyurlardı. T m rit eller, anlar ve paylaşılan deneyimler şekerle daha da g zel. Pek ok evde, taze d şen yaprakların kokusu, ocaktaki yangınlar, sıcak elma şarabı ve evin i indeki yaprak d kmeyen ağa ların kokusu kadar şeker pişirmek de tatillerle eş anlamlıdır. Evde dolaşan aile tariflerinin aroması, ocukluktan kalma duyusal bir zaman makinesi gibidir. Gen nesiller i in bu tatlı kokular, zel bir zaman olduğu anlamına geliyor. Şekerleme yapma zamanı


  • Bir ok insan evde, kendi mutfağınızda şekerleme yapmanın karmaşık, zor ve pahalı olduğunu d ş n r. Değil. Başlamak i in yalnızca temel bileşenler, birka par a ortak ekipman ve biraz ısı gerekir. Bu kadar. Sadece biraz aba ile tatilinizi yepyeni bir seviyeye ıkarabilirsiniz. Doğum g nleri, yıld n mleri ve teşekk r hediyeleri, sevgiyle hazırlanmış ev yapımı şekerlerin kişisel dokunuşunu eklediğinizde ok daha unutulmaz olacak. Ayrıca, kendi ellerinizle lezzetli bir şeyler yaratmanın b y k bir zevki de var. Kreasyonlarınız sizin bir ifadeniz haline gelir.


  • Şekeriniz yumuşak veya sert, iğnenebilir veya yapışkan, p r zs z veya kire li, kabarık veya yoğun olabilir veya dilinize arptığı anda z lebilir. Tatlı veya tuzlu veya her ikisi de olabilir ve fındık ve tohumlardan meyvelere, lik rlere, kremlere ve baharatlara kadar her şeyi i erir. Karamel ve P te de Fruit gibi yumuşak şekerler, şekerleme ve lolipop gibi sert şekerler veya şekerleme ve sakız gibi iğnenebilir şekerler yapabilirsiniz. Keşfedilmeyi bekleyen heyecan verici kombinasyonları hayal edin


  • Şeker yapımı, aileniz ve arkadaşlarınızla yaratıcı (ve yapışkan) olmak i in kaliteli zaman ge irmenin harika bir yoludur. ok eğlenceli, lezzetli ve en nemlisi hayatı ok daha tatlı kılıyor.
Product Details ISBN: 9781837623518
ISBN-10: 1837623511
Publisher: Bengu Ozturk
Publication Date: September 15th, 2022
Pages: 254
Language: Turkish