Shija Autentike E Sanduiçit Me Djathë Të Shkrirë (Paperback)

Shija Autentike E Sanduiçit Me Djathë Të Shkrirë By Leonora Muka Cover Image

Shija Autentike E Sanduiçit Me Djathë Të Shkrirë (Paperback)

$52.47


Not On Our Shelves—Ships in 1-5 Days
(This book cannot be returned.)
Pse t gjith e duam sandui in me djath t pjekur n skar I thekur thell n tigan ose i zier me fytyr t hapur deri n nj pjat t shkrir , ka pak gj ra m t rheq se se nj sandui me djath t pjekur n skar .


Tosti me ngjyr kafe t art troket nga jasht nd rsa e kafshoni, duke nxjerr djathin e tij t but , t nxeht dhe q rrjedh. Ju merrni nj vrull k naq sie dhe nj dridhje t t ndaluar's dhe t njohur s: at krokant sin me gjalp t buk's prej dheu me shtres n e saj t djathit t ngroht t shkrir . Djathi dhe buka e thekur me gjalp mund t jen nj luks dietik k to dit , ndoshta edhe tabu p r disa; megjithat sandui et me djath t pjekur n skar jan ekuivalenti kulinar i nj batanije rehati. Nj sandui me djath i pjekur n skar sht ndoshta ajo q ju ka ushqyer n na juaj, ju ka ushqyer shkolla dhe ju ka ushqyer f mij ria.


Dhe thjesht mund t jet ajo q ushqeni veten, miqt dhe familjen e ngusht , t pakt n her pas here. Sandui et me djath t pjekur n skar mund t jen nj nga gj rat m t thjeshta p r t'u b r , di ka q mund ta b ni pothuajse n do or me p rb r's pik risht n kuzhin n tuaj, n m pak se pak minuta. M ngjesi, dreka, darka, pas shkoll's ose rosti eri n mesnat ... t gjitha jan koha e p rsosur p r nj sandui me djath t pjekur n skarB rja e sandui eve me djath t pjekur n skar
Nuk keni nevoj v rtet p r gizmo t ve anta, megjith se ka disa t bukura q krijojn nj pamje t fresk t jasht me djath t shkrir brenda. Ka presa q shtrydhin role t yndyrshme, t shk lqyera p r panine italiane, sandui e kubane, bokadillo dhe djath t thjesht t vjet r t pjekur n skar . Dhe ka prodhues sandui sh q shtypin skajet e jashtme t buk's fort, fort, oh aq fort's bashku p r t mbyllur djathin e shkrir t nxeht t shkrir . (K to t fundit ishin shum t njohura n Britanin e Madhe n vitet gjasht dhjet - m thon se nuk kishte nj familje pa nj t till .) Por n t v rtet , nj tigan i mir i r nd - mund sisht jo ngjit's - b n mashtrimin p r sandui et me djath t pjekur n skar dhe nj brojler. funksionon n m nyr perfekte p r ato me fytyr t hapur.
Megjith se sandui et me djath t pjekur n skar nuk mund t jen m shum se buk dhe djath i pjekur n tigan, nj zbukurim i vog l i on ato n nj plan krejt sisht tjet r: stimulues, emocionues, guxoj t them, emocionues? Pak mund t'i rezistojn nj tundimi t till t fresk t, t art , q rrjedh; E di q nuk mundem kurr


Product Details ISBN: 9781805422730
ISBN-10: 1805422731
Publisher: Leonora Muka
Publication Date: December 1st, 2022
Pages: 320
Language: Albanian